Naruto RP / TR
Hoş geldiniz.
Naruto RP / TR
Hoş geldiniz.
Naruto RP / TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Naruto RP / TR

Naruto Role Play Türkiye

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Rp nedir? Nasıl yapılır? Nerden başlamalıyım?

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Rp nedir? Nasıl yapılır? Nerden başlamalıyım? Empty
MesajKonu: Rp nedir? Nasıl yapılır? Nerden başlamalıyım?   Rp nedir? Nasıl yapılır? Nerden başlamalıyım? Icon_minitimePtsi Şub. 07, 2011 5:48 pm

Rp, yani role play (Rol yapma) kendi karakterinizi yaratarak evrende rol oynamaktır. Biz açıkcası forumumuz da kötü rp yapanı dışlıyor falan değiliz, zaten rp seviyesinin yüksek olmasını değil, oynayanların zevk almasını amaçlıyoruz daha fazla.

Role play'de olayları DM (Dungeon Master) yönetir, siz kesin sonuç yazmazsınız. Örneğin "Bir kunai fırlattım." dersiniz, rakibiniz de "Zıplayarak kurtulmayı deniyorum." diye mesajını yazar ve DM'de "A'nın attığı kunaiden B zıplayarak sıyrılıyor." diye belirtir.

Role play'de 1.şahıs şeklinde (Yüzüne biraz baktım ve hatırlayınca "Hey!" diye bağırdım) veya 3.şahıs şeklinde (Yüzüne biraz bakıp ardından hatırlaması üzerine "Hey!" diye bağırdı) şeklinde yazılır. Rp ile Rep'i karıştırmayalım.

Rp'e başlamak için yer falan yoktur. Rp'de önemli olan uzunluk değil akıcılıktır ama yine de çok kısa yazarsanız hiç dikkat çekmez ve uyarılabilirsiniz.

Rp'de kendi gücünüze, güçlenmeye, onu bunu şunu nasıl yenerim diye düşünmeye değil zevk almaya bakmalısınız. Zaten bizim amacımız zevk almanız.

Bu arada, sistemi anlamayan direk pm ile bana ulaşabilir veya anladığı kadarıyla bir şeyler deneyebilir. Merak etmeyin, hatanız olursa ceza vermeyiz. Uyarır ve gerekli açıklamayı yaparız.

İlk yapmanız gereken karakter yaratmaktır. Çoğu şeyi şart göstermesekte gerçekten karakterinizi hissetmek için tamamen doldurun bence.

Dediğim gibi, bu konular hakkında anlamayan olursa pm ile ulaşabilir.
https://narutorpg.hareketforum.net

Rp nedir? Nasıl yapılır? Nerden başlamalıyım?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ChatBox Nedir??